GündemHaberler

Doğan Cüceloğlu Hayatını Kaybetti.

 

83 yaşında olan ünlü yazar ve psikolog Doğan  Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’taki evinde hayatını kaybetti. Ölüm sebebiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bir süre önce anjiyo olan Cüceoğlu, sağlık durumu anlamında bir sıkıntısı yoktu. Doğan Cüceloğlu’nun eşi kocasının cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yerine gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evin içerisinde incelemelerde bulundu. DHA’nın haberine göre ise, Cüceloğlu’nun yürürken ayağının takılması sonucu başının üzerine düştüğü üzerinde duruluyor. Cüceloğlu’nun kesin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesinden sonra belli olacaktır.

Doğan  Cüceloğlu’nun vefatı üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başsağlığı dileklerinde bulundu. 

Doğan  Cüceloğlu Kimdir?

Doğan  Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke’de doğdu. Ankara ve Kırklareli’nde liseyi bitirerek İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

ABD’de Illinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji alanında doktora yaptı. Yurda dönünce Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi’nde görev yaptı, Fulbright bursu ile Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

1990 yılından beri kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmıştır. 

Öğretmenleri ve eğitimcileri seven aydın bir insandı.

DOĞAN CÜCELOĞLU’NUN KİTAPLARI

-Derviş’in Aklı Profesör Ahmet Dervişoğlu ile Sohbetler
-Öğretmen Olmak
-İnsan İnsana
-İnsan ve Davranışı
-İçimizdeki Çocuk
-İyi Düşün Doğru Karar Ver
-Yetişkin Çocuklar
-İçimizdeki Biz
-Savaşçı
-‘Keşke’siz Bir Yaşam İçin İletişim
-‘Mış Gibi’ Yaşamlar
-Başarıya Götüren Aile
-Bir Kadın Bir Ses
-Korku Kültürü
-İletişim Donanımları
-Onlar Benim Kahramanım
-İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog
-İnsan İnsana Sohbetler 1
-Gerçek Özgürlük
-Var Mısın?

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bazı insanlar ölümsüzdür.Onları ölümsüz kılan arkasında bıraktığı eserlerdir.Rabbim rahmetiyle muamele etsin inşallah.Ruhun şad olsun DOĞAN CÜCEL hocam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu