EğitimGündemHaberler

Bakan Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Detayları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kabine toplantısı sonrası yüz yüze eğitim detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Bakan Selçuk “1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyiyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde, haftanın 2 günü devam edecekler. Özel gereksinimli öğrenciler için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız sınav döneminde olan 8’inci ve 12’inci sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak”

Sınav Grupları 8.Sınıf ve 12. Sınıf Öğrencileri 1 Mart’ta Eğitime Başlayacak.

Tüm müfredattan sorumlu tutulacak olan, 8.Sınıf ve 12.Sınıf öğrencileri 1 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitime başlayabilecek.

Ertelenen Lise Sınavları Mart Ayında Yapılacak

İlk dönem itibariyle hiç veya tamamı yapılmayan lise sınavları mart ayında planlı bir şekilde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, sınav notlarını karne ortalamalarında görecek.

Öğretmenler Aşılanacak

Öncelikli olarak yüz yüze eğitime başlayacak olan öğretmenlerin şubat ayı içerisinde aşılanması planlanmaktadır. Riskli gruplar içerisinde bulunan öğretmenlerin aşılaması gerçekleştirildikten sonra diğer sınıflar salgının seyrine göre kademeli olarak açılacak.

Öğrenciler Kaç Gün Okula Gidecek?

İlk dönem olduğu gibi seyreltilmiş sınıflar şeklinde eğitim devam edecek. Hibrit model yüz yüze eğitime açılacak tüm sınıflar için uygulanacaktır.

Yüz Yüze Eğitime Katılım Zorunlu mu?

İlk dönem olduğu gibi bu dönem de yüz yüze eğitim velinin onayına bırakıldı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu